Made in Małopolska w  rzeczywistości AR i  VR

Made in Małopolska w  rzeczywistości AR i  VR

Firma Ledcity na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego miała możliwość stworzyć unikalny showroom prezentujący partnerów akcji Made in Małopolska, polegający na przeniesieniu widza do siedzib firm partnerskich w technologii VR i AR.

 

Przez ponad rok, w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, promowaliśmy akcję Made in Małopolska. Inauguracja showroom-u miała miejsce podczas Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój 2018. To tam po raz pierwszy goście stanowiska Małopolskamogli zobaczyć siedziby firm partnerskich bez potrzeby zmiany miejsca. A wszystko za sprawą filmów 360° i gogli VR. Wystarczyło wygodnie usiąść w fotelu i założyć gogle aby przenieść się w zupełnie inne miejsce. Łatwy interfejs i menu, zastosowane w aplikacji, pozwoliło swobodnie przemieszczać się między siedzibami wszystkich firm. Widz, zakładając gogle znajduje się w centrum wirtualnej rzeczywistości stając się jej integralną częścią. Pozostali uczestnicy wydarzenia towarzyszą głównemu widzowi oglądając obrazu z gogli na dużym ekranie LED.Showroom firmy LEDCITY był prezentowany poza Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój, także w trakcie Kongresu Marki Małopolska oraz podczas międzynarodowego szczytu ekonomii Open EyesEconomySummit(OEES) 2018 i 2019. OEES 2019 zakończył pokazy Showroomu.

 

Ledcity przy tworzeniu materiałów promujących akcję, współpracowało z firmami: Wiśniowski, Fakro, Maspex/Tymbark, Ziko Dermo, Conhpol, Polskie Koleje Linowe i Radio RMF FM. To tam, przy użyciu kamer, powstawały filmy 360° według wcześniej opracowanego scenariusza. Gotowe filmy to podstawa do stworzenia aplikacji VR i zaprezentowania efektu końcowego pod postacią showroom-u.

 

Oferta stworzenia showroomu VR jest niebanalnym sposobem zaprezentowania swojej firmy lub jej części, poprzez uchylenie „rąbka tajemnicy” i zaproszenia widzów do odbycia wirtualnej podróży w miejsca niedostępne często dla osób z zewnątrz. Jest to także dobry wybór na zaprezentowanie firmy w czasie targów, konferencji branżowych i innych wydarzeń kulturalnych i gospodarczych.

window