Velo Małopolska

Velo Małopolska


Wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w czasie minionych wakacji promowaliśmy akcję „Małopolska na rowery”. Nasza autorska aplikacja wykonana w oparciu o wirtualną rzeczywistość (VR – virtual reality) pozwoliła uczestnikom eventów przenieść się na trasy rowerowe Velo Małopolska. Uczestnicy mogli wybierać między 5 trasami Velo Dunajec i Wiślanej Trasy Rowerowej.

Velo Małopolska w zasięgu ręki

Jak to działa? Siadasz na rower, wybierasz na tablecie mapę – jest ona również wyświetlana na dużym ekranie LED – i jedziesz. Przed Tobą znajduje się realna trasa wyświetlana na ekranie, a Ty prawie czujesz wiatr we włosach.

LEDCITY promuje innowacyjne rozwiązania marketingowe z wykorzystaniem filmów VR

Zadaniem LEDCITY było przygotowanie multimedialnej atrakcji jak i innowacyjnego stoiska, które połączy aktywność na świeżym powietrzu z dobrą zabawą. Nasza firma była odpowiedzialna za zaplecze techniczne – ustawienie ekranu LED o rozdzielczości P2,9mm o powierzchni 2,5m x 1,5m w jakości Full HD, zapewnienie nagłośnienia, ustawienie roweru z trenażerem i połączenie wszystkich elementów za pomocą stworzonej aplikacji tak, aby odwiedzający mogli korzystać z rozrywki na najwyższym poziomie.

Do stworzenia aplikacji niezbędne było nagranie plików video kręconych z poziomu rowerzysty o kącie widzenia 180° i połączeniu powstałych kilkuminutowych filmów VR z 5 odcinków trasy rowerowej Velo Małopolska. W aplikacji nie mogło zabraknąć animowanej czołówki, przyjaznego interfejsu i łatwego w obsłudze menu, co w połączeniu  z wykorzystanym sprzętem pozwoliło stworzyć symulator rowerowy.

Nasze rozwiązanie mieliśmy okazję promować w całej Małopolsce, w czasie wydarzeń towarzyszących promocji ścieżek rowerowych Velo Małopolska, jak i na stoisku MOT na targach Kielce Bike-Expo, gdzie oprócz rowerowych atrakcji, stworzyliśmy multimedialne stoisko targowe.

Wirtualna rzeczywistość VR

Wirtualna rzeczywistość VR jest jednym z kilku narzędzi promujących markę na różnego typu eventach. Głównym założeniem VR jest możliwość przeniesienia uczestnika do innej rzeczywistości. Może się to odbyć za pomocą symulatora bazującego na filmach VR, lub gogli VR dzięki którym widz znajduje się  w samym centrum obrazu. Poprzez wgranie do aplikacji filmów 360 dosłownie przenosimy uczestników do miejsca, które chcemy im pokazać. Pozytywne zaskoczenie gwarantowane, a uczestnicy eventu na długo zapamiętają wydarzenie.

LEDCITY  gwarantuje kompleksowe przygotowanie eventu VR zaczynając od stworzenia koncepcji, poprzez zrealizowanie jej przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu takiego jak kamery 4K, miksery wizji, ekrany LED w dowolnym kształcie o powierzchni do 400m², nagłośnienie, gogle VR. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą w zakresie realizacji eventów VR na stronie internetowej https://www.ledcity.pl/eventy-vr-ar/

window